slowlife POMORSKIE PRESTIGE OdkryjPomorze.pl PolskaNiezwykla.pl lot.ustka.pl


     W naszej pasiece pozyskuje się miody: rzepakowy, lipowy, wielokwiatowy, gryczany i wrzosowy. Wszystkie gatunki miodów są rozlewane w pasiece, do naczyń szklanych, bezpośrednio po miodobraniu. Takie postępowanie zapewnia wysoką jakość miodu, zachowanie jego wszystkich właściwosci leczniczych i aktywności biologicznej. Miód nigdy nie jest podgrzewany przez co zawiera biologicznie czynne substancje.


* miód rzepakowy - bardzo jasny, szybko krystalizujcy się, mazisty. Stosowany w leczeniu miażdżycy, chorobach wątroby i dróg żółciowych oraz w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych. Polecany rekonwalescentom dla poprawy ogólnej kondycji organizmu. Zawiera prawie wyłącznie cukry proste, ma właściwosci detoksykacyjne.

* miód lipowy - wyróżnia się silnym aromatem, w smaku ostry i bardzo słodki. Po krystalizacji jest drobnoziarnisty, złocisto-żółty. Stosowany w leczeniu przeziębień, angin, zapalenia zatok i oskrzeli, w chorobach dróg moczowych, schorzeń reumatycznych i nerwic.

* miód wielokwiatowy- różny w zależnosci od składu nektaru. Konsystencja średnioziarnista, smak słodki, barwa od jasnoszarej do herbacianej. Stosowany w leczeniu schorzeń alergicznych i przeziębień.

* miód gryczany - bardzo aromatyczny, o zabarwieniu ciemnym do brunatnego. Po krystalizacji brązowy i gruboziarnisty. Smak ostry, słodki, lekko piekący. Stosowany w leczeniu schorzeń układu krążenia i miażdżycy. Zawiera dużo magnezu i witaminy C.

* miód wrzosowy - zabarwienie czerwono-brunatne, konsystencja średnio -galaretowata, mało słodki, lekko gorzkawy, ostry. Stosowany w leczeniu dróg moczowych, prostaty, kamicy nerkowej, zapalenia jelit i biegunek. Nazywany "przedłużaczem życia".

     UWAGA! Aby miód był w pełni przyswojony przez organizm należy łyżeczkę od herbaty miodu zalać wieczorem objętością pół szklanki wody (mineralnej niegazowanej lub przegotowanej) o temperaturze pokojowej i pozostawić do rana. W tym czasie nastąpi rozpad cukrów złożonych na proste. Rano, na czczo, wypić napój małymi łykami, aby miód już w jamie ustnej dostał się przez śluzówkę do krwi, wówczas działanie lecznicze miodu wzrasta nawet ponad 100 razy.


* kit pszczeli (propolis) - ma działanie przeciwdrobnoustrojowe, bakteriostatyczne, grzybobójcze, antywirusowe i bakteriobójcze. Wykazano jego działanie hamujące na wirusy grypy i żółtaczki zakaźnej. Propolis znakomicie pokrywa zwiększone zapotrzebowanie na substraty budulcowe w okresie wzrostu i rekonwalescencji, jest również najbezpieczniejszym sposobem uzupełniania ustrojowych niedoborów żelaza drogą doustną.
     Doskonały w leczeniu chorób: skóry, jamy ustnej i zębów, uszu, nosa i gardła, płuc i oskrzeli, serca i naczyń krwionośnych (np. nadciśnienie, żylaki, miażdżyca), przewodu pokarmowego (np. wrzody), kości i stawów, układu nerwowo-mięśniowego, kobiecych (klimakterium), układu moczowo-płciowego (np.prostata), gruczołów dokrewnych (np. .tarczyca, cukrzyca wtórna), wzroku (np. zapalenie spojówek), układu psychonerwowego (np.depresja, nerwica), geriatrycznych.
Tynktura propolisowa (20%)
Rozdrobnić 50g propolisu i zalać 0,25l spirytusu 96%. Wstrząsać 2 razy dziennie i po 2 tygodniach zlać przezroczystą ciecz do ciemnej butelki. Pozostały osad (przechowywany w ciemnym i chłodnym miejscu) można stosować jako maść przy skaleczeniach. Stosować: dorośli - 15-30 kropli dziennie, dzieci - 5-10 kropli dziennie. Kuracja nie powinna trwać dłużej niż 3-miesiące z przerwą 2-3 miesięczną. Zaczynać od małej dawki i w ciągu 4 dni dochodzić do właściwej. Przed rozpoczęciem kuracji sprawdź, czy nie jesteś uczulony na propolis.


* pyłek kwiatowy - męskie komórki rozrodcze produkowane przez kwiaty. Najwartościowszy, odżywczy produkt roślinny. Obniża poziom cholesterolu, działa przeciwmiażdżycowo i antybakteryjnie. Jest cenną odżywką w stanach rekonwalescencji i niedożywienia oraz środkiem wzmacniającym w stanach wyczerpania i zmęczenia psychofizycznego. Wzmaga wytwarzanie przeciwciał, przyśpiesza leczenie zakażeń. Pyłek działa osłaniająco i odtruwająco na komórkę wątrobową. Poprawia trawienie, reguluje krążenie krwi, działa uspokajająco i przeciwbólowo. Zawiera: białko 25-50%, cukier 15-35%, tłuszcze 2-7%, kwasy nukleinowe do 5%, sterole 0,3-3%, flawonidy 2-4%, popiół 3-5%, witaminy: A, E, B1, B2, B3, B6, B12, C, PP, kwas foliowy, bioflawonidy i sole mineralne. Stosowanie: 1 łyżkę stołową pyłku zamoczyć w wodzie i po 2 godz. zebrać pływające po wierzchu łupinki i zamrozić, po rozmrożeniu spożyć. Tak przygotowany pyłek zawiera samą plazmę przyswajalną w 90% a nie w 30%. Dawkowanie: dorośli - 2 czubate łyżeczki dziennie, dzieci - połowa w/w dawki. Kuracja nie powinna trwać dłużej niż 3-miesiące z przerwą 2-3 miesięczną.


* świece z wosku pszczelego - spalają się bezdymowo, doskonale jonizują powietrze w pomieszczeniach z telewizorami i komputerami. Mają działanie bakteriobójcze, likwidują uboczne skutki szkodliwego działania dymu tytoniowego. Olejki eteryczne i substancje zapachowe działają kojąco na układ oddechowy i nerwowy.
FAL-NET.pl - Stowarzyszenie Amatroskich Sieci Komputerowych Napisz do mnie na GG