slowlife POMORSKIE PRESTIGE OdkryjPomorze.pl PolskaNiezwykla.pl lot.ustka.pl

     Witamy Państwa w pasie środkowego wybrzeża Bałtyku, w urokliwej, położonej pośród pól i lasów Krainie w Kratę. W centrum tej krainy leży spokojna wieś Krzemienica z dobrze zachowaną tradycyjną, pomorską zabudową szachulcową.     Zapraszamy do jednej z chałup, wyjątkowej „Chałupy Zagrodnika”, domu szachulcowego typu halowego (saskiego), zbudowanego na planie kwadratu 10x10m z około 1870r., Pierwotnie była to chałupa bezkominowa (o czym świadczy warstwa sadzy na konstrukcji więźby dachowej i stropach II kondygnacji). Przeprowadziliśmy rekonstrukcję parteru chałupy zachowując historyczną wysokość pomieszczeń (około 2m).

     Chałupa posadowiona w głębi podwórza stanowi centrum zwartej zagrody z przyległymi do siebie budynkami gospodarskimi oraz wjazdem od drogi przez budynek bramny. Na podwórzu jest wędzarnia z grillem oraz budynki inwentarskie, w których mieszkają kozy. Ich opiekun, kundelek Morusek jest miłym kompanem wypoczywających gości. Od południowo-wschodniej strony chałupę otacza teren zielony z zadaszoną altaną do wypoczynku przy dębowym stole i ławach oraz huśtawką ogrodową. Pasące się na pastwisku niezwykle towarzyskie kozy cieszą oko swoją urodą i uatrakcyjniają wypoczynek gości na świeżym powietrzu.


Do dyspozycji gości oddajemy dwie izby wiejskie i wspólną kuchnię biesiadną:


- Izba Kozia - 3-osobowa (1 izba z łazienką z prysznicem) – możliwość dokwaterowania 1 osoby (2 łóżka pojedyncze 1 podwójne);- Izba Owcza - 3 osobowa (2 izby z łazienką z prysznicem) - możliwość dokwaterowania 2 osób (w 1 izbie 2 łóżka pojedyncze, jedno podwójne; w 2 izbie 1 łóżko pojedyncze).Izby są przestronne, dają komfort wypoczynku dla gości. Szachulcowa konstrukcja domu zapewnia w upały wrażenie naturalnej klimatyzacji a w chłody przyjemnego ciepła.

W centrum chałupy znajduje się kuchnia, która tradycyjnie jest sercem domu. Kuchnia wyposażona jest w 2 lodówki, kuchenkę elektryczną, garnki i naczynia kuchenne. Duży stół i ławy stanowią część biesiadną kuchni przeznaczoną do spożywania posiłków, rozmów i integracji gości. W kuchni, w części biesiadnej, znajduje się TV. Na terenie gospodarstwa jest dostępny bezprzewodowy INTERNET (Wi-Fi).Zakwaterowanie/wykwaterowanie: od 16.00 do 11.00

Cennik za pobyt :

- Izba Kozia – 150zł za dobę do 3 osób, możliwość dokwaterowania 1 osoby (za dodatkową opłatą w zależności od długości pobytu)
- Izba Owcza - 150zł za dobę do 3 osób, możliwość dokwaterowania 2 osób (za dodatkową opłatą w zależności od długości pobytu)
- cała „Chałupa Zagrodnika” - 300zł za dobę (do 6 osób), możliwość dokwaterowania 3 osób (za dodatkową opłatą w zależności od długości pobytu)

Warunkiem rezerwacji wypoczynku jest wpłata zadatku w wysokości 30% wartości pobytu w ciągu 3 dni od daty rezerwacji na konto nr:
ING Izabela Piwóńska nr: 30 1050 1793 1000 0092 2074 1863 w tytule „Zadatek na poczet pobytu - Izba Kozia (Owcza/Cała Chałupa) ... dane wpłacającego i termin rezerwacji.”

Rozliczenie za pobyt następuje w dniu przyjazdu z góry – gotówką.

W cenie pobytu:
- niespodzianka powitalna;
- parking na terenie zagrody;
- Wi-Fi - możliwość pracy zdalnej;
- możliwość obcowania z kozami, pieskiem Morusem i kotką Wiolą;
- miejsce na ognisko, stacjonarny grill, wędzarnia;
- dębowa ława biesiadna na zewnątrz pod "papierówką";
- huśtawka;
- zjeżdzalnia dla dzieci;
- zwiedzanie gospodarstwa "Pasieka Wędrowna Barć", oglądanie pszczół w szklanym ulu;
- możliwość zakupu sezonowych warzyw i owoców oraz ich przetworów z naszego ogrodu.

W okolicy:
- Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie, na terenie którego znajduje się Gospoda pod Wesołym Pomorzaninem (możliwość wyżywienia) – 2km;
- kościół gotycki w Swołowie z końca XIVw – 2km;
- sklepy spożywcze w Swołowie – 2km i Możdżanowie – 3km;
- Zagroda Śledziowa w Starkowie – 3km;
- Dolina Charlotty (zoo, fokarium i inne atrakcje) – 15km;
- ścieżki rowerowe;
- kort tenisowy w Bruskowie Wielkim (dojazd ścieżką rowerową) – 6km;
- jezioro Marszewo (kąpiel, wędkowanie) – 9km;
- plaże w Ustce -13km;
- jazda konna "Stajnia Sento" Duninówko - 9km;
- lasy wokół Krzemienicy obfitujące w grzyby i owoce runa leśnego.

Rezerwacja pokoi pod nr tel. 729 636 193 (Iza) i 797 099 711 (Kamil)


FAL-NET.pl - Stowarzyszenie Amatroskich Sieci Komputerowych Napisz do mnie na GG